Pazartesi , Nisan 23 2018
Ana Sayfa / Blog / Bebekler İçin Yüzme Malzemeleri

Bebekler İçin Yüzme Malzemeleri

Bebekler İçin Yüzme Malzemeleri

Yüzme belirli tekniklerden oluşan bir spordur. Her çocuğun stilli olarak yüzmeyi öğrenme beceri süresi de değişkenlik göstermektedir. Yüzme eğitimi evde ebeveyn tarafından verilebileceği gibi yüzme eğitimi verilen kurslar tarafından da gerçekleştirilebilir. 0 ile 4 aylık bebeklerin yüzmesi evde bulunan küvetlerde de etkin şekilde verilebilir. Bebek yüzme boyun simidi en çok araştırılan ürünlerden biridir. Bebekler 0 ile 2 yaş arasındaki dönmede tuvalet eğitimini tamamlamadığı için yüzme bezi kullanılması gerekmektedir.

Bebekler İçin Su Aktiviteleri

6 aylıktan küçük bebeklerin su ile erken tanışması için özel seanslar uygulanabilir. Bebeklerin sağlığı için havuz terliği, havuz bonesi kullanılan malzemeler arasındadır. Bebek havuzları çocuk ve yetişkinlerden ayrı olmalıdır. Havuzların derinliğine göre kullanılmak üzere terlikler de tercih edilebilir. Bebeklerin sağlıklı yüzmesi için, rahatsızlıklardan korunması için saç bonesi kullanılabilir. Bebek plaj ürünleri ebeveynler tarafından yoğun talep görmekte. Yüzme eğitimi verilecek büyük bebeklerin de kullanması gereken malzemeler bulunmaktadır. Bebeklerin dersler sırasında gözlük kullanması da tercihe bırakılmıştır.

Bebek Yüzme Eğitimi Programı

Bebeklerin kronik rahatsızlıkları var ise doktora danışılarak eğitime başlaması önerilir. Örneğin kulak rahatsızlıkları olan bebeklerin yüzme eğitimi alabilmesi için kulaklarına su kaçmasını önleyen malzemeler kullanmaları gerekmektedir. Bebeklerin tuvalet eğitimini tamamlamadığı süreçte karın, kalça, bacak bölgesini saran yüzme için uygun olan özel bezlerin giydirilmesi gerekir. Bebek deniz bezi tuvalet eğitimi almayan bebekler için mükemmel bir çözüm olmakta. Birçok markette ve eczanede bu bölgeleri saran yüzme bezleri kullanılması önerilmektedir.

Evde Yüzme Eğitimi Programı

Havuzlarda yüzme gerçekleşmeyip bebeklerin çok küçük olduğu durumlarda ebeveynler de evde yüzme eğitimi verebilir. Evde bulunan geniş bir küvette bebeklerin doğuştan gelen yüzme yeteneklerini geliştirmeye yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Bebekler için özel yüzme bezi, ebeveynler de yüzme derslerine katılacaksa kendileri için bir mayo, bebeğin sağlığı için bakım malzemeleri de kullanılmalıdır. Bebek plaj havlusu yüzme aktivitesinden sonra bebeklerin üşümeden, hasta olmadan kurulanmasını sağlıyor. Bebeklerin cilt sağlığının korunması için bone, havlu, can simidi, yüzme kolluğu kullanılması da önerilmektedir.

En Çok Okunanlar

Kelebek Yüzme Tekniği

Kelebek Yüzme Tekniği – Butterfly Swimming Technique Kelebek Yüzme tekniği 1930′lu yılların başından itibaren kelebek …