Pazartesi , Nisan 23 2018
Ana Sayfa / Blog / Çocuklar Ataşehir Yüzme Kursları’nda Yüzmeyi Öğreniyor

Çocuklar Ataşehir Yüzme Kursları’nda Yüzmeyi Öğreniyor

Ataşehir yüzme kursları İstanbul Anadolu yakasında yüzücülere hizmet sunmaktadır.  Hem çocuklara hem de yetişkinlere yönelik yüzme kursu veriyor ve sağlıklı bireyler olarak yaşamalarına katkı sağlıyoruz. Yüzme son zamanlarda çok tercih edilen spor dallarından biri haline geldi.

Yüzme sporunun insan sağlığına faydası oldukça fazladır. Bu durumu iyi bilen aileler çocuklarını küçük yaşlardan itibaren yüzme kurslarına göndermekte ve yüzme sporunu en iyi şekilde gerçekleştirebilmesi için çalışmaktadır.

Küçük yaş grubunda pek çok sporcu yetiştiren kursumuz yüzlerce çocuğa yüzme eğitimi vermektedir. Yüzme kursumuz geniş bir yüzme dersi yelpazesine sahip olup yurt içi ve yurt dışındaki müsabakalara katılan resmi bir kulüp olma özelliğini taşımaktadır.

Çocuklara Yüzme Eğitimi Nasıl Verilmektedir?

Çocukların hem fiziksel hem de zihinsel yönden gelişmelerine katkı sağlayan yüzme sporu, Ataşehir yüzme kursları aracılığıyla sizlere sunuluyor. Son derece gelişmiş ve teknolojiyi yakından takip eden yüzme kursumuzda çocukların ve yetişkinlerin yüzmeyi rahatlıkla öğrenebilmesi için tüm ekipmanlar mevcuttur.

Çocuklar için düzenlenen yüzme kurslarımız haftada iki gün olarak gerçekleştirilmektedir. Bir ay boyunca çocuklara verilen yüzme dersi saati 8 saati geçmemektedir. Haftada iki gün birer saat olarak düzenlenen yüzme kurslarımızda çocuklar yaşlarına göre gruplara ayrılmaktadır.  Yaş gruplarına uygun olarak eğitmenler tarafından yüzme dersleri verilmekte ve kısa sürede yüzme sporunun öğretilmesi amaçlanmaktadır.

Yüzme Kurslarına Çocuklar Hangi Kategorilere Katılım Sağlayabilmektedir?

Çocuklar için yüzme kursları düzenliyor ve yüzmeyi doğru tekniklerle öğrenmesini sağlıyoruz. Yüzmeyi öğrenen çocuklarımız hem doğru nefes tekniklerini kullanmayı öğreniyor hem de sosyal açıdan güzel bir etkinlik gerçekleştirme imkanına sahip oluyor.

Ataşehir yüzme kurslarımızı tercih eden çocuklarımız en çok 5-6 kişiden meydana gelen grup yüzme dersleri alma fırsatına sahiptir. İsteyen kişiler yüzme kurslarımız sayesinde çocuklarına birebir özel yüzme dersi alma imkanı da sunabilmektedir.

Kişiye özel programlarımız sayesinde çocuklar daha kısa sürede yüzme öğrenebilmektedir. Yüzme yeteneği bulunan çocuklarımız kurslarımıza sporcu olabilmek için de katılabilmektedir. Yüzmeyi bilen çocuklarımız isterlerse yüzme kurslarımıza hem sağlık amaçlı hem de spor amaçlı katılma imkanına sahiptir.

En Çok Okunanlar

Kelebek Yüzme Tekniği

Kelebek Yüzme Tekniği – Butterfly Swimming Technique Kelebek Yüzme tekniği 1930′lu yılların başından itibaren kelebek …