Pazartesi , Nisan 23 2018
Ana Sayfa / Blog / Garantili Yüzme Kursları

Garantili Yüzme Kursları

Yüzme öğrenmek isteyen her yaşta bireye uygun ders ve eğitim programları ile hizmet veren yüzme kursları, belli bir program çerçevesinde yüzme öğretebilmektedirler. Yüzme öğrenme yetisi kişiden kişiye değişiklik gösteren bir durum olmakla birlikte, uzman ve tecrübeli eğitimciler eşliğinde kısa sürede yüzme öğrenmek mümkündür.

Öncelikle yüzme öğrenmeyi istemek ve bunun için çaba göstermek gerekmektedir. Grupla birlikte ders alma imkanı veren kursların çoğunda birebir özel yüzme dersi hizmeti de verilmektedir. Eğitimcinin belirlenen ders saati boyunca sizinle birebir ders yapması daha kolay yüzme öğrenmenizi sağlayacaktır.

Özel Yüzme Dersleri İle Yüzmeyi Kısa Sürede Öğrenin

Grupla alınan dersler ile özel ders arasında işlenen teknik arasında farklılık olmamakla birlikte, özel derste eğitimci bir tek sizinle ilgileneceği için belki de daha kısa sürede daha verimli bir şekilde dersleri işlemeniz mümkün olacaktır.

Özel, birebir yüzme dersleri sırasında eğitimci, sizin su ile ilgili durumunuzu yakından takip edebilir ve yönlendirmelerde bulunabilir. Yüzme öğrenmenin temelini oluşturan suda durma, su içinde doğru bir duruşla doğru nefes alma ile su içinde vücudun senkronize bir şekilde doğru hareket etmesi öncelikle derslerde verilmektedir.

Su fobisi olan veya suda çok rahat hareket edemeyenler için birebir derslerde su fobisini yenme ile ilgili pratikte uygulamalı dersler verilmektedir. Suda rahat hareket etmeyi öğrenmenizin ardından yüzme teknikleri aşamaları işlenmektedir.

Yüzme Ne Kadar Sürede Öğrenilir?

Kişiye göre değişiklik göstermekle birlikte orta yaşta bir yetişkin için 10 derslik programlar yüzme öğrenmek için yeterli olmaktadır. Burada kişinin her derste tam ilerleme gösterdiği ve suda durma ile ilgili sorununun olmadığı varsayılmaktadır.

Bilinmelidir ki tüm kurslar yüzme öğretmek için standart eğitimlerin hepsini verirken yüzme öğrenmenin garantisi kişinin kendisine bağlıdır. Öğrenme yetisi ve suda duruş performansı kişinin yüzme öğrenmesine etki eden faktörlerdir.

Su fobisi gibi ekstrem durumlarda bu ders sayısı 15 civarına kadar çıkabilmektedir. Özel yüzme dersi fiyatları grupla yapılan derslerden bir miktar daha fazla olmaktadır. Konuyla ilgili yüzme kursunuzla irtibata geçerek ayrıntılı bilgi alarak dersler arasında karşılaştırma yapabilirsiniz.

En Çok Okunanlar

Kelebek Yüzme Tekniği

Kelebek Yüzme Tekniği – Butterfly Swimming Technique Kelebek Yüzme tekniği 1930′lu yılların başından itibaren kelebek …