Pazar , Mayıs 27 2018
Ana Sayfa / Blog / Hamileyken Yüzme Öğrenilir Mi?

Hamileyken Yüzme Öğrenilir Mi?

Yüzme dersleri temel olarak üç aşamada verilmektedir. Bu aşamalar her kurda kendini bir önceki kura göre geliştirerek öğretilir. Yüzme dersleri haftada iki saat ayda toplamda sekiz saat olmak üzere verilmektedir. Her ders saati bir saattir.

Tabi ki derslerden önce ısınma hareketlerini  yapılması, yüzme için hazırlık yapılması gerekir. bu sebeple yüzme öğrenme aslında yorucu bir iş değil oldukça keyifli bir iştir. Hamileyken yüzmek oldukça sağlıklı bir olaydır. Diğer yandan pek çok kişi hamileyken yüzme öğrenilir mi diye sormaktadır. Aslında hamileyken yüzme öğrenmenin bir sakıncası bulunmaz.

Yüzme kursları öncelikle hamile bayanlara yüzme derslerinde verilen eğitimleri anlatır. Ancak hamileliğin ilerleyen aşamalarında hareket yapabilme özelliği kısıtlanır. Örneğin yüzmenin ilk aşamasında tahta üstünde verilen dersler ilerleyen zamanlarda hamile bayanlar için verilemez.

Hamile Yüzme Dersleri

Eğer gebeliğin başlangıç aşamasındaysanız ve gebeliğinizde bir problem yoksa yüzme dersi alabilirsiniz. Ancak düşük riski varsa. Kanama oluşuyorsa bu dersleri almaktan kaçınmalısınız. Hamile yüzme dersleri genellikle bu sorunları olmayan kişilere özel olarak verilen derslerdir.

Yüzme kursları hamile bayanlara genelde grup ders yerine özel ders almayı tavsiye eder. Çünkü grubun gelişimine ayak uyduramayabilir veya yapılan hareketler hamilelik için risk doğurabilir. Bu sebeple hamileyken yüzme dersleri alacaksanız bu konuda dikkatli davranmalı ve mutlaka özel ders almalısınız.

Hamileyken Yüzmek

Hamileyken yüzmek oldukça sağlıklı bir davranıştır. Gebelik sırasında oluşan sırt ve bel ağrıları hamilelik dönemde kadınlara hareket etmekte sıkıntı yaşatır. Diğer yandan gebelik döneminde bu ağrıların geçmesi için yapılması gereken hareketleri yapmak risk taşıyabilir. Ancak yüzme hem bu ağrıların giderilmesini sağlar hem de daha sağlıklı bir hamilelik geçirmenizde yardımcı olur. Yüzme kursları hamile yüzücülere özel ders vermektedir.

Haftalık olarak yarım saat yüzmek ağrılarınızdan kurtulmanıza yardım eder. Gebeliğin sonlarına doğru ise yüzme erken doğum riski taşıyabilir. Bu sebeple son dönemlerde yüzme önerilmez. Ancak gebeliğin ortalarında hareket sağlamak ve ağrılardan kurtulmak için yapılacak en iyi spor yüzmedir. Düşük ve erken doğum tehlikesi olmayan her bayana hamileyken yüzme önerilir.

En Çok Okunanlar

Kelebek Yüzme Tekniği

Kelebek Yüzme Tekniği – Butterfly Swimming Technique Kelebek Yüzme tekniği 1930′lu yılların başından itibaren kelebek …