Pazartesi , Nisan 23 2018
Ana Sayfa / Blog / Maltepe Yüzme Havuzu ve Kursları

Maltepe Yüzme Havuzu ve Kursları

Maltepe yüzme havuzunda Ata Yüzme Spor Kulübü olarak yüzme eğitimlerimiz başladı. Yarı olimpik standartlarda olan Maltepe yüzme havuzu beş kulvardan oluşmaktadır. Pedogoji gereği yetişkin ve çocuk yüzme kursları farklı zaman dilimlerinde gerçekleşmektedir. Aylık üyelikler şeklinde olan yüzme kurslarına katılmak için bize ulaşarak Randevu alabilirsiniz.

Yüzme dersleri bir ders gözüyle değilde hem sağlık açısından hem de eğlence açısından size iyi gelecek bir faaliyet olarak düşünülmelidir. Bu faaliyet size kemik ağrıları, bel ağrıları, boyun ağrıları, kas ağrıları gibi ağrılardan kurtulmanızı sağlayacak, hızlı ve dengeli bir şekilde zayıflamanıza yardım edecek, yapınızı güçlendirecek ve hastalıklara karşı daha güçlü bir hale gelmenize yardım edecektir.

Diğer yandan yüzme stres ve depresyon gibi çağımızın en önemli sorunlarından olan bunalımlardan kurtulmanızı sağlayacaktır. Yüzme ile sosyal bir alanda faaliyet başardığınız için kendinizi daha mutlu ve daha gücü hissedeceksiniz.

Kişisel gelişimde çok önemli bir yeri olan su ile barışık yaşamanız daha güçlü kişilikler oluşturmanızda size ve çocuklarınıza yardım edecektir. Sizde çocuklarınızı ve kendinizi Maltepe yüzme havuzu derslerine yazdırarak bu gelişimleri kazanabilirsiniz.

Yüzmenin Yaşı Yoktur

Yüzme çocukların ve bebeklerin gelişim çağında onları destekliyerek daha güçü olmalarını sağlar. Bir spor olarak düşünüldü zaman çocuklarda kasların güçlendirilmesi ve kemiklerin kuvvetlendirilmesi için yüzme yapılabilecek en iyi spordur. Aynı anda bütün kasların çalışması çocuklar için çok daha yararlı olacaktır.

Diğer yandan yaşlılar için de yaşlanmanın etkilerinin azalması, romatizmal hastalıklara bağlı kemik ağrılarının son bulması için de yüzme önerilir. Özellikle 40 yaş üstü kadınlarda menapoz döneminden sonra kemik erimesinin önlenmesi için yüzme önerilir.

Çünkü yüzerek kemikleri ve kasları güçlendirebilirsiniz. Ayrıca menapozun olumsuz etkilerinden kurtulabilirsiniz. Maltepe yüzme havuzu size uygun yaş gruplarında birçok insana ders vermektedir.

Aynı Yaş Gruplarına Aynı Dersler

Yüzmeyi yapamamaktan korkmamanız için sizinle birlikte aynı özelliklere sahip gruplara aynı dersler verilir. Bu şekilde derslerde başarızın olma ihtimaliniz sıfırdır. Maltepe yüzme havuzu dersleri haftada iki ders saati şeklinde aylık olarak toplamda 8 saat verilir.

Bu kadar az bir zaman diliminde sizde yüzmeyi çok iyi bir şekilde öğrenebilirsiniz. Yüzmeye zamanım yok demeyin. Size uygun saat dilimlerinde aylık olarak yüzmede çok iyi bir yere gelebilir ve sıkıntılarınızdan kurtulabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için  ata yüzme ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

 

 

En Çok Okunanlar

Kelebek Yüzme Tekniği

Kelebek Yüzme Tekniği – Butterfly Swimming Technique Kelebek Yüzme tekniği 1930′lu yılların başından itibaren kelebek …