Pazar , Mayıs 27 2018
Ana Sayfa / Blog / Maltepe Yüzme Kursu ve Havuzlar

Maltepe Yüzme Kursu ve Havuzlar

Sağlık açısından mükemmel bir spor olarak tanımlanan yüzme çocuklarınızın eğitimi için çok faydalı olacaktır. Türkiye Yüzme Federasyonuna bağlı olarak kurslar düzenleyen kulübümüz öğrencisi olduğunda çocuğunuz hem bedenen sağlıklı bir gelişme gösterecek hem de yeni bir çevre edinip sosyal ilişkilerini kuvvetlendirecektir.

Ata Yüzme Spor Kulübü olarak temel eğitim bölgemiz olan Maltepe çocuk yüzme kursları konusunda rehberiniz olmaya hazırız. Anadolu yakası Yakacık’ta bulunan kulübümüzün düzenlediği aylık yüzme kursları yetişkinler ve çocuklar için ayrı programlar halinde Maltepe yüzme havuzu tesislerinde devam etmektedir.

Kurslarımız Hakkında Genel Bilgiler

Kurslarımız yetişkinler ve çocuklar olarak ayrı zaman dilimlerinde programlanmıştır. 3 ile 15 yaş arası yüzmeyi seven, öğrenmek isteyen, spor yapmak isteyen çocuklarımız yüzme seviyelerine göre gruplandırılmaktadır. Velilerimiz önceden tesislerimizi ziyaret edip bilgi alabilirler. Yakacık’daki merkez ofisimiz randevu alarak yapacağınız ziyarette katılım için bilgi vermeye hazırdır. İnternet sitemiz ise atayuzme.com.tr adreslidir.

Maltepe çocuk yüzme kursları kapsamındaki derslerimiz tek saat üzerinden haftada iki saat olmak üzere toplam bir aylık sürede verilmektedir. Telafi dersleri olmadığı için öğrencilerimizin derslere düzenli katılmaları esastır. Bütün sporlarda olduğu gibi yüzmede de disiplinli çalışma esastır. Gruplarımız maksimum altı çocuk şeklinde düzenlenmiştir.

Maltepe Yüzme Havuzu

Ders mekanı olarak kullanılan Maltepe Yüzme Havuzu İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü denetiminde olan bir tesistir. Yarı olimpiktir, bu yüzden standartlara uygun olarak boyu 25 metre, eni 12,5 metredir. Beş kulvarlıdır, derinliği de 2,20 metredir. Çocuklar için düzenlenen yüzme derslerimizin hepsi hafta sonları yapılmaktadır.

  • 07 yaş – 15 yaş arası üç sınıf olarak ve
  • 03 yaş – 06 yaş arası tek sınıf şeklinde süren kurslarımız saat 16:00’da başlar, tek saat olarak dönüşümlü biçimde saat 20:00’ye dek sürer. Ücretlendirme hakkındaki bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.
  • Ata Yüzme Spor Kulübü Maltepe çocuk yüzme kursları için neler gereklidir konusunu kulüp merkezimizi ziyaret ettiğinizde zaten ayrıntılı biçimde konuşacağız. Kişisel malzemeler ve kayıt olmak için gereken koşulları siz velilerimize açıklayacağız. Şüphesiz dersi önceden izlemek ve eğitmeniniz ile tanışmak eğitim açısından daha iyi sonuç verecektir.

 

En Çok Okunanlar

Kelebek Yüzme Tekniği

Kelebek Yüzme Tekniği – Butterfly Swimming Technique Kelebek Yüzme tekniği 1930′lu yılların başından itibaren kelebek …