Pazar , Mayıs 27 2018
Ana Sayfa / Blog / Maltepe Yüzme Okulu’nda Çocuklara Özgü Yüzme Eğitimi Veriliyor

Maltepe Yüzme Okulu’nda Çocuklara Özgü Yüzme Eğitimi Veriliyor

Ata Yüzme Spor Kulübü  Maltepe Yüzme Okulu’nda çocuk veya yetişkinlere yüzme eğitimlerine başladı. Yüzme derslerimiz esnasında çocuklarımızın yüzme seviyeleri profesyonel eğitmenlerimiz tarafından çeşitli testlerle değerlendirilmekte ve yüzme seviyesine uygun olarak yüzme eğitimi almaya başlamaktadır.

Ata Yüzme Spor Kulübü Maltepe’de,

Yüzme okulumuz bünyesinde 03-15 yaş aralığında bulunan kişiler çocuk kategorisinde değerlendirilmekte ve çocuklara yönelik yüzme eğitimi verilmektedir. Yüzme sporu çocuklarımızın fiziksel ve zihinsel gelişimine önemli ölçüde katkı bulunmaktadır. Yüzme bilmeyen çocuklarımız kadar yüzme bilen çocuklarımızda okulumuzu tercih etmektedir. Yarı olimpik havuzlarımızda spor amaçlı yüzmek isteyen pek çok çocuk yüzme okulumuzu tercih etmektedir.

Maltepe Yüzme Okulu’nda Çocuklar Hangi Kategorilerde Yüzme Derslerine Katılım Sağlamaktadır?

Maltepe Yüzme Okulu’nda yüzme eğitimi almak isteyen çocuklar grup halinde veya birebir yüzme dersi alma imkanına sahiptir. Grup yüzme dersleri kategorimizi tercih eden çocuklar maksimum 5 kişilik sınıflarda yüzme dersi alma imkanına sahip olmaktadır. Kişiye özel yüzme programlarımız da mevcuttur. İsteyen çocuklarımız için yüzme eğitmenlerimiz birebir yüzme dersi vermektedir. Yüzme okulumuzda yüzme bilen öğrencilerde bulunmaktadır. Bu kategoride yüzme okulumuza katılmak isteyen çocuklar spor ve sağlık amaçlı olarak yüzmeyi tercih etmektedir.

Yüzme kursumuzu tercih eden bazı çocuklarımız müsabık sporcu olma fırsatına sahip olmak için kursumuzun imkanlarından faydalanmaktadır. Müsabık sporcu olmak isteyen çocuklarımızın yetenekli olduğu spor dalı belirlenmekte ve yetenekleri doğrultusunda bazı sınavlar eşliğinde öğrencilerin durumu değerlendirilmektedir. Çocukların yetenekleri ölçüsünde seçme işlemleri yüzme kulübümüz ve eğitmenlerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.

Maltepe Yüzme Okulu’nda Yüzme Eğitimleri Nasıl Gerçekleştirilmektedir?

Maltepe Yüzme Okulu’nda yüzme eğitimi almak isteyen öğrenciler haftada iki gün birer saat yüzme derslerine katılmaktadır. Toplamda 8 seans yüzme dersi alma imkanına sahip olan çocuklarımız yaş gruplarına ve yüzme seviyelerine ayrılarak yüzme derslerine başlamaktadır.

Yüzme derslerimiz üç farklı seviyeden meydana gelmekte ve çocukların yüzme bilip bilmemesine göre kategorilere ayrılmaktadır. Yüzme öğrenmek isteyen çocuklar başlangıç seviyesi, orta seviye ve ileri seviye istasyonlarından yüzme bilgisine uygun olana yerleştirilir ve yüzme tekniklerini öğrendikçe bir üst seviyede eğitim almaya başlar.

En Çok Okunanlar

Kelebek Yüzme Tekniği

Kelebek Yüzme Tekniği – Butterfly Swimming Technique Kelebek Yüzme tekniği 1930′lu yılların başından itibaren kelebek …