Pazartesi , Nisan 23 2018
Ana Sayfa / Blog / Mükemmel Şekilde Yüzmenin Anahtarı

Mükemmel Şekilde Yüzmenin Anahtarı

Mükemmel Şekilde Yüzmenin Anahtarı

Eğitmenler gözetiminde yüzme dersi almak isteyen kişiler yüzme kurslarından destek alarak kısa sürede yüzmeyi öğrenmektedir. Çeşitli yüzme teknikleri de kurslarda öğretilmektedir. Sağlıklı şekilde yüzebilmek için rahat bir güneş gözlüğüne ihtiyaç bulunmaktadır.

Yüz şekline göre ayarlanabilen yüzme gözlükleri bazı durumlarda belli derinliklerin altında kullanılmamalıdır. Yüzme kursu Anadolu Yakası tarafında çeşitli yaş gruplarından kişilere grup ya da özel derslerle imkanlar sunmaktadır. Miyop olan kişiler için numaralı gözlük kullanımı ise daha tercih edilmektedir. Yüzme gözlükleri stres azaltan etkileri ile yüzmeye yeni başlayanlar için mükemmel bir tercih.

Yüzme Ekipmanları Hakkında Bilgiler

Saçları bir arada tutara vücuda yapışmasını önleyen yüzme boneleri rahat yüzmeyi sağlamakta. Saçlardan dökülen kılların havuzda dolaşmaması ve sterilizasyonun sağlanması da önem taşıyan noktalar arasında bulunmaktadır. Bonelerin kullandıktan sonra kurutulması da sağlık açısından önem taşımakta.

Tuzlu deniz suyu ve yoğun kimyasal içeren havuz suyunun buruna kaçmasını engellemek için basit burun tıkaçları ya da bilinen adıyla burun mandalı kullanımı önem taşımaktadır. Yüzücü tahtaları yüzmeyi yeni öğrenenler için kol ve bacak egzersizleri yaparken çok kullanışlı olmaktadır.

Çocukların Kısa Sürede Yüzme Öğrenmesi İçin

Suda batmayan elemanlar ise yeni başlayan kişilerde ve çocuklarda kurtarıcı olabilmektedir. Çocukların daha az enerji harcayarak daha rahat yüzmeleri için ayak ve el paletleri kullanmaları yüzme sporunu keyifli hale getirecektir.

Geniş metrekarelere sahip havuzlarda, yüksek kapasiteli seyirci tribünü ile yüzme keyfi doyasıya yaşanabilir. Yılın 12 ayı boyunca hizmet veren kurslar sporun farklı branşları ile ilgilenen amatör ve profesyonel bütün sporcuları ağırlamaktadır.

Çeşitli Yaş Gruplarına Özel Yüzme Kursları

Yüzme kursu Anadolu Yakasında yetişkin ve çocuklara özel yüzme kursları, özel yüzme dersleri uygun ödeme seçenekleri ile sunulmaktadır. En merkezi olan yerlerde profesyonel yüzme havuzlarında yüzme dersleri aylık üyelikler şeklinde sunulmaktadır. Yüzme kursları çeşitli uzaklıklarda çok sayıda havuzu kullanabilmektedir.

Yüzme dersleri maksimum 5 ya da 6 kişi ile yapılarak daha etkin öğrenme sağlanması hedeflenmektedir. Yetişkin grup yüzme dersleri için yaş sınırlaması 16 ile 50 arasında değişmektedir.

Yüzme Kursuna Kayıt Olmanın Önemi Hakkında

Yüzme kurslarının deneyimli eğitim kadroları sizler ve çocuklarınızın en kısa sürede yüzme öğrenmesi, yüzme tekniklerini geliştirmesi için çalışmaktadır. Hem çocuklar hem de yetişkinler de eğitimler başlangıç, orta ve yüzme bilenler olarak ayrılmaktadır. Her eğitim grubunun başında bir eğitmen bulunmaktadır. Grup yüzme derslerini alarak özel yüzme dersleri ile pekiştirme seçeneği de sunulmaktadır.

Ayağımıza kadar gelen yüzme kursu Anadolu Yakası ndan olan kursiyerlerine kısa zamanda yüzme dersleri de öğretmektedir. Özel yüzme dersleri sekiz saat paket programdan oluşmaktadır. Ücretlendirme politikası idare tarafından belirlenmektedir. Özel ders çalışma saatleri eğitmen ve öğrencilerin karşılıklı görüşmesi sonucu belirlenmektedir.

Hakkında maltepe_havuzlari

En Çok Okunanlar

Çocuklar Ataşehir Yüzme Kursları’nda Yüzmeyi Öğreniyor

Ataşehir yüzme kursları İstanbul Anadolu yakasında yüzücülere hizmet sunmaktadır.  Hem çocuklara hem de yetişkinlere yönelik …