Pazar , Mayıs 27 2018
Ana Sayfa / Blog / Özel Yüzme Dersi

Özel Yüzme Dersi

Özel yüzme dersleri size uyan saatler aralığında anlaşarak yüzme dersi veren kurumlar tarafından verilmektedir. Profesyonel yüzme hocalarının bulunduğu Ata Yüzme Kulübü ile sizde yüzmeyi kısa bir sürede öğrenebilirsiniz. Her yaş grubuna yüzme dersi verilmektedir.

Yüzme dersleri 8 saatlik program dahilinde verilen bir derstir. Başta su ile olan durumunuz analiz edilerek kişiye özel durumların ortaya çıkarılması amaçlanır. Çünkü yüzmeyi öğrenmek isteyen pek çok insanın su fobisi bulunmaktadır. Ya da geçmiş yaşantıda yaşanılan kötü bir olay sudan korkmalarına neden olur. Öncelikle bu sorunların giderilmesi için dersler verilir. Ardından teknik eğitime geçilerek yüzme dersi verilmektedir.

Her Yaş Grubu İçin Yüzme Kursu

Özel yüzme dersleri her yaş grubu için verilen bir eğitimdir. Bu eğitimin ardından yüzmeyi öğrenecek ve suya olan korkunuzu yeneceksiniz. Bu eğitimi almak için yaşınızın geç olduğunu düşünmeyin. Hem çocuklar için hem de yaşlı insanlar için yüzmenin faydaları saymakla bitmez.

Bu sebeple yüzme dersleri yaşı kaç olursa olsun her insana verilebilir. İstanbul bu konuda daa avantajlı bir konumdur. Pek çok yüzme eğitimcisinin burada olması sayesinde özel eğitim veren hocaları ve kurumları bulmakta zorlanmayacaksınız.

İstanbul Yüzme Dersleri

Özel yüzme dersleri sırasında karşılaşılan en büyük sorun kişilerin bu konuda oldukça ön yargılı olmalarıdır. Bu yargılar zamanla edinilmiş olabileceği gibi geçmiş tecrübeler sonucunda da olabilir. Örneğin su altında kalamama, derinlik korkusu, batma hissi, su üzerinde sürekli duramama korkusu gibi kişisel fobiler edinilmiş olabilir.

Yüzme derslerine başlanmadan önce kişilerin bu korkularıyla yüzleşmeleri sağlanır. yüzme konusunda ne kadar bilgisi olduğu test edilir ve daha sonraki aşamalara geçilir. Bu konuda uzman bir rehber eşliğinde eğitim almak son derecede önemlidir. kişilerin suya olan fobilerinin yenilmesi ve kişisel korkuların aşılması için öncelikle bu eğitimlerin alınması gerekir.

Bu yüzden yüzme eğitiminin uzman bir kişi tarafından verilmesi çok önemlidir. daha sonraki aşamalarda nefes teknikleri öğretilerek su içinde nasıl nefes alınması gerektiği öğretilir. Bu sayede uzun süre suda kalabilir ve iyi bir yüzücü olabilirsiniz.

En Çok Okunanlar

Kelebek Yüzme Tekniği

Kelebek Yüzme Tekniği – Butterfly Swimming Technique Kelebek Yüzme tekniği 1930′lu yılların başından itibaren kelebek …