Pazar , Mayıs 27 2018
Ana Sayfa / Blog / Yüzme Eğitimine Başlarken

Yüzme Eğitimine Başlarken

Ata Yüzme Spor Kulübü olarak öğrencilere ilk sözümüz yüzmeyi öğrenmenin yaşı yoktur oluyor. Hangi yaşta olursanız olun yüzme sporu ile uğraşmak size sağlığınızı kazandırır, kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar. Hatta çocuk yaşlarda başlarsanız ağaç yaşken eğilir misali, sportif ve sağlıklı bir yetişkin olarak yaşarsınız.

Türkiye Yüzme Federasyonu bünyesinde çalışan Ata Yüzme Spor Kulübü Maltepe Yüzme Havuzu çocuk kursları genç nesle bu imkanı sunmaktadır.

Hafta Sonu Yapılan Çocuk Yüzme Kurslarımız

İstanbul Anadolu yakasında olan Maltepe Havuzu Maltepe Gençlik ve Spor Hizmetleri İlçe Müdürlüğü’ne bağlı olarak Girne Mahallesi’nde hizmete girmiştir ve Maltepe Spor Kompleksi içindedir.

Ata Yüzme Spor Kulübü olarak tamamı hafta sonlarında yapılmak üzere planlanmış çocuklara yönelik yüzme kurslarımız Cumartesi ve Pazar günleri saat 16:00’da başlamakta ve grupların birer saatlik dersleri şeklinde saat 20:00’a kadar sürmektedir.

3 yaşından başlayan gruplamalar kendi içlerinde 15 yaşa kadar çıkmaktadır. Her grup en fazla altı öğrenciden oluşur ve kendi eğitmenleri gözetiminde derslerini sürdürürler. Eğitim programı baş antrenörümüz tarafından belirlenir.

Maltepe Yüzme Havuzu çocuk kursları hakkında daha ayrıntılı bilgiyi öncelikle atayuzme.com.tr adresimizde bulabilirsiniz. Yakacık’taki merkez ofisimize randevu alarak gelmeniz ise eğitmenlerimizle tanışmanızı sağlayacaktır.

Yüzme Eğitimi Kategorileri

Hangi yaşta olursanız olun yüzme öğrenmeye karar verip öğrencimiz olduğunda göreceğiniz kurs aylık bir programdır. Haftada iki saatten toplam sekiz saat, dört hafta derse katılacaksınız.

Derslerin seviyelerini biz istasyon olarak tanımlıyoruz. Başlangıç seviyesi birinci istasyondur. Bu aşama yeni başlayanlar içindir. (Yüzmeyi bilenler ise sağlık ve spor amaçlı olarak havuzu üyemiz olunca kullanabilirler.)

Başlangıçta su ile tanışırsınız, nefes alıp verme egzersizleri yaparsınız, ayak çırpma hareketleri, suda kayabilme hareketleri ve su üzerinde durabilme çalışmaları yaparsınız. Orta seviye olan ikinci istasyonda kol çalışmalarına geçersiniz. Ayak çırpma tekniğini geliştirir, altı ayak bir nefes egzersizlerini denersiniz. Üçüncü aşama artık serbest yüzmenin denendiği istasyondur. Suyu geriye atma tekniği geliştirilir.

Her işte olduğu gibi sabreder ve derslerinizi takip ederseniz sonuç alırsınız. Son cümlemiz sadece Maltepe Yüzme Havuzu çocuk kursları hakkında değildir, yetişkin öğrencilerimizi de kapsamaktadır.

 

 

En Çok Okunanlar

Kelebek Yüzme Tekniği

Kelebek Yüzme Tekniği – Butterfly Swimming Technique Kelebek Yüzme tekniği 1930′lu yılların başından itibaren kelebek …