Pazartesi , Nisan 23 2018
Ana Sayfa / Blog / Yüzme Öğrenmek İçin Hiçbir Yaş Geç Değildir

Yüzme Öğrenmek İçin Hiçbir Yaş Geç Değildir

Yüzme Öğrenmek İçin Hiçbir Yaş Geç Değildir

Yüzme öğrenmek isteyen her yaş grubuna özel derslerimizle hizmet verdiğimiz yüzme kursu çalışmalarımızda önceliğimiz sizlerin yüzme sporu ile ilgilenerek sağlıklı ve kaliteli yaşamanızı sağlamaktadır. Yüzme derslerimizdeki 15 yaş üstü yetişkin gruplarımızda üst yaş sınırı bulunmamaktadır.

Yaşınız kaç olursa olsun öncelikle sağlık için yüzme sporu ile ilgilenmenizi kronik rahatsızlıklarda doktorlar bile önermektedirler. Beden ve ruh sağlığını destekleyen yüzmeyi sizlere uzman ve sertifikalı eğitimcilerimizle uzun yıllardır öğretmekteyiz.

İyi Bir Yüzme Kursunda Neler Olmalıdır?

Kurslarda eğitmenlik görevini üstlenmiş olan ekip arkadaşlarımız Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından verilen eğitimcilik sertifikasına sahip profesyonel eğitimcilerdir. Yüzme kurslarındaki eğitimcilerin sertifikalarını ve deneyimlerini mutlaka sorgulamanızı öneririz.

Çok çeşitli hizmetler veren yüzme kursları İstanbul ili içi ve dışında yer almakta olup, bunlar içerisinden seçim yaparken eğitim programları hakkında da bilgi sahibi olmayı ihmal etmeyin. Başlangıç seviyesinde suda doğru duruş ve doğru nefes egzersizleri ile başlayan derslerimizde temel bilgilerin sağlam öğretilmesi amaçlanmıştır.

Yüzme Öğrenme Aşamaları Nasıl Olmalıdır?

Kulaç atma ve ayak çırpma egzersizleri suda doğru nefes alma sağlandıktan sonra verilmektedir. Herkesin sudaki performansı ve öğrenme becerisi farklıdır. Bunun için eğitmenlerimiz sizlere özel çalışma programları eşliğinde sizlere yüzme öğretmektedirler.

Son aşamadaki yüzme stilleri öğretilirken de tüm stiller tek tek öğretilmektedir. Biri tamamen öğrenildikten sonra diğerine geçilmektedir. Doğru bir şekilde kalıcı olarak yüzmeyi öğrenmeniz için hazırlanan çalışma programlarımız eksiksiz bir şekilde uygulanırken profesyonellik hep ön planda tutulmaktadır.

Su Fobisi Olanlara Özel Terapiler

Sizlere yüzme öğretmeden önce suyla barışık olmanız için başlangıçta suyun içinde rahat olmanızla ilgili dersler verilmektedir. Buradaki amaç sizlerin suya alışmanızı ve sudaki nefes kontrolünü ve senkronize hareketleri doğru bir şekilde yapabilmenizdir.

Kursumuz sizlere İstanbul Kurtköy’deki kendi yerinde hizmet vermektedir. Maltepe yüzme kursu olarak hijyen, havalandırma ve profesyonelliği ön planda tutan kursumuzda su fobisi olanlar için su içinde ve dışında özel terapi seanslarımız bulunmaktadır. Bu sayede su fobisini yenip başarılı bir şekilde yüzme öğrenme aşamalarına geçebilirsiniz.

En Çok Okunanlar

Kelebek Yüzme Tekniği

Kelebek Yüzme Tekniği – Butterfly Swimming Technique Kelebek Yüzme tekniği 1930′lu yılların başından itibaren kelebek …